انتشار این مقاله


سرطان پستان : از غذایتان لذت ببرید

به یاد داشته باشید که شادی را نیز در دستور العمل قرار دهید و خود را از غذاهای مورد علاقه‌تان محروم نکنید.

همانطور که در حال تهیه برنامه غذایی خود برای تغذیه سالم هستید تا بتوانید  نیازهای بدنتان را تامین کنید ، به یاد داشته باشید که شادی را نیز در دستور العمل قرار دهید و خود را از غذاهای مورد علاقه‌تان محروم نکنید. اگر احساس محرومیت کنید ، احتمالاً تحریک پذیر خواهید بود و کمتر خواهید توانست با یک رژیم غذایی سالم کنار بیایید. ماکارونی و پنیر ، فلفل دلمه‌ای ، پودینگ شکلات – که بی دلیل نیست که به آن‌ها غذاهای راحت گفته می‌شود. خوردن این غذاهای آشنا باعث می‌شود احساس شادی ، امنیت و محافظت کنید. شما ممکن است خاطرات خوشی را با این غذاها داشته باشید و خوردن آن‌ها احساسات خوب را به شما باز می‌گرداند. ترفند این است که این غذاها را با یادآوری اتفاقات خوب بخورید تا از مقدار کمتری غذا نهایت لذت را ببرید.


مقاله مرتبط: سرطان پستان: سرنوشت غذا در بدنتان چيست؟


به جای اینکه یک بسته کامل بستنی بخورید ، یک قاشق یا دو قاشق غذاخوری را به آرامی بخورید و با تمام وجود متوجه شوید که چگونه عطر و طعم و بافت تغییر می‌کند. و از مستقیماً از جعبه نخورید. یک قسمت کوچک را درون یک ظرف زیبا قرار دهید. لذت غذاها را بر روی زبان و دهان خود تجربه کنید. از هر حسی هنگام جویدن و بلعیدن لذت ببرید.

اگر عاشق شکلات هستید ، به جای یک کیسه بزرگ از آب نبات‌های شکلاتی ،  یک یا دو عدد از شکلات‌های گران قیمت و تکی بخرید. بله ، شکلات‌های غنی‌تر چربی بیشتری دارند ، اما همچنین طعم بهتری دارند و ممکن است در دراز مدت رضایت بیشتری به شما بدهند. به علاوه ، اگر یک بسته کامل نداشته باشید ، کم‌تر شکلات می‌خورید.


مقاله مرتبط: مکمل های غذایی و سرطان پستان


اعتدال در مورد غذاهای خاص ممکن است برای شما مؤثر نباشد – مانند کیک خوشمزه دستپخت مادر یا کوکی‌های شکلات تازه پخته شده. ممکن است لازم باشد چندین ماه از این غذاها پرهیز کنید تا زمانی که با رژیم سالم خود احساس راحتی کنید تا فقط یک قطعه کوچک از آن کیک خوشمزه یا یک کوکی به آن اضافه کنید. یا ممکن است متوجه شوید که دیگر طعم آن را دوست ندارید.

خوردن غذا باید یک تجربه شادی آور باشد که به بدنتان آنچه را که به آن نیاز دارد ارائه دهد. با دستور العمل‌ها و ترکیب‌های جدید خلاق و جسور باشید. به عنوان مثال اسموتی‌ها یک راه سرگرم کننده و آسان برای آزمایش ترکیبات جدید خوشمزه هستند.

فاطمه درستی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *