انتشار این مقاله


برنامه ریزی وعده‌ های غذایی در طول دریافت درمان سرطان پستان

اگر برای درمان خود در آینده برنامه ریزی کرده‌اید ، می‌توانید با استفاده از خدمات خرید پستی ، منوهای از پیش تهیه شده و کمک دوستانتان در زمینه آشپزی و خرید ، وقت و قوت خود را ذخیره کنید.

اگر برای درمان خود در آینده برنامه ریزی کرده‌اید ، می‌توانید با استفاده از خدمات خرید پستی ، منوهای از پیش تهیه شده و کمک دوستانتان در زمینه آشپزی و خرید ، وقت و قوت خود را ذخیره کنید. در روزهایی که احساس خوبی دارید ، ممکن است بخواهید بخش بزرگی از مواد غذایی را که می‌توانید، پخته ، تقسیم کرده و منجمد کنید. سپس در روزهایی که احساس خوبی ندارید ، می‌توانید به سادگی یخ مقداری از آن‌ها را آب کنید و استفاده کنید . بزرگترین وعده غذایی خود را که بیشترین مواد مغذی را  دارد در زمانی از روز بخورید که احساس بهتری دارید و بیشترین انرژی را در خود احساس می‌کنید. ممکن است برای صبحانه  سوپ یا یک نوع غذای دریایی بخورید ، و این بسیار خوب است – و برای بدن شما بهتر است.


مقاله مرتبط: تغذیه سالم در طول درمان سرطان پستان


پیشنهادات مفید خانم‌هایی که درمان سرطان پستان را از سر گذرانده‌اند

 • تعداد تمام لقمه‌ها را محاسبه کنید – به جای مواد بی کالری ، غذاها و نوشیدنی‌های مغذی ولی کم کالری را  انتخاب کنید. لازانیای گیاهی یا سالاد ، انتخابی بسیار بهتر از یک بسته چیپس و یک قوطی نوشابه هستند.
 • از یک وسیله یا صندلی استفاده کنید تا در صورت خستگی هنگام پختن غذا  بنشینید.
 • غذاهایی را که سریع و آسان هستند در دسترس نگه دارید ، مانند هویج کوچک شسته شده ،  پنیر  یا آجیل و کشمش. میان وعده‌های کوچک در فواصل بین وعده‌ها می‌توانند  در دریافت مقدار کافی پروتئین و کالری به شما کمک کنند.
 • اگر نمی‌توانید به اندازه کافی غذا بخورید ، یک مولتی ویتامین مصرف کنید. از پزشک خود بخواهید که یک مولتی ویتامین به شما پیشنهاد کند.
 • اگر در دریافت پروتئین کافی مشکل دارید یک مکمل پروتئین مایع را در نظر بگیرید. محصولات تجاری مختلفی موجود است. از پزشک یا متخصص تغذیه  خود در مورد توصیه‌هایی در باب محصول و سایر نکات مربوط به خوردن، مشاوره بخواهید.
 • اگر مطمئن نیستید که رژیم شما متعادل باشد ، با یک متخصص تغذیه صحبت کنید و رژیم خود را ارزیابی کنید. به متخصص تغذیه بگویید که شما تحت درمان سرطان هستید و می‌خواهید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما بهترین چیزی است که ممکن است باشد.
 • از ارسال مواد غذایی استفاده کنید. از فروشگاه‌های مواد غذایی ، بصورت آنلاین و یا تماس تلفنی ، اقلام و مواد مورد نیاز خود را سفارش دهید.
 • اگر می‌توانید مستقیماً از کشاورزان و تولید کنندگان خرید کنید. شاید بهتر باشد در فضای باز با غذا مواجه شوید تا در مکانی که مملو از بوهای مختلف به دام افتاده است.
 • عمده خرید کنید. هنگامی که احساس خوبی دارید ، به خرید بروید و چندین بسته غذایی خریداری کنید که تازه بماند ، بنابراین نیازی نیست که به دفعات به فروشگاه بروید.
 • برای آوردن مواد غذایی به ماشین و بارگیری آن‌ها از کارکنان فروشگاه کمک بخواهید. در صورت درخواست، بیشتر فروشگاه‌ها از این که این خدمت را ارائه دهند خوشحال خواهند شد. یا از یک دوست بخواهید که با شما به خرید بیاید و به شما کمک کند که مواد غذایی را در خانه جابه جا کنید.

مقاله مرتبط: سرطان پستان: چگونه بدنتان مواد مغذی را از مواد غذایی دریافت می کند


نکاتی که کمک مردم به شما را آسان می‌کند

در مورد پذیرش پیشنهادهای کمک از دوستان و خانواده برای آشپزی یا خرید از پیش قضاوت نکنید. و در صورت لزوم از درخواست کمک نترسید. ممکن است خانواده و دوستان شما نمی‌دانند چه کارهایی را باید انجام دهند ، بنابراین به آن‌ها بگویید. آن‌ها شما را دوست دارند – اگر بتوانند به شما کمک کنند ، احساس خوبی خواهند داشت! در اینجا چند نکته برای آسان‌تر کردن این روابط بین شما ، خانواده و دوستانتان آورده شده است:

 • یک لیست اساسی از مواد غذایی را در دسترس  نگه دارید تا خرید کردن برای آن‌ها آسان‌تر باشد.
 • منوهایی از غذاهایی که دوست داردی برای چندین وعده غذایی (از جمله دستور العمل ها)  بنویسید ، بنابراین افرادی که می‌خواهند کمک کنند راحت‌تر باشند.
 • لیستی از غذاهایی را که در روزهای نه چندان خوب هم برای شما جذاب هستند، تهیه کنید  تا دوستانتان بدانند که چه غذاهایی را می‌توانید بهتر تحمل کنید.
فاطمه درستی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *