انتشار این مقاله


درباره رژیم‌هایی که مدعی درمان سرطان پستان هستند، چه باید بدانیم؟

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد رژیم غذایی خاصی می‌تواند سرطان را درمان کند.

صدها مطالعه علمی انجام شده از رژیم غذایی حمایت می‌کنند که  حاوی غذاهای متنوعی به عنوان سنگ بنای تغذیه سالم باشد. رژیم‌های شدیدی که شما را تنها به خوردن یک یا دو غذا محدود می‌کند ، سالم نیستند. نتیجه نهایی: هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد  رژیم غذایی خاصی می‌تواند سرطان را درمان کند.

رژیم‌های غذایی جایگزین که به مکمل‌های خاص یا تزریقات متکی هستند ، نخوردن غذا برای مدت طولانی (روزه گرفتن) و یا تنقیه می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند – به خصوص اگر در حال درمان برای سرطان پستان هستید. اگر در حال درمان هستید ، باید اطمینان حاصل کنید که بدن شما به اندازه کافی مواد مغذی و کالری دریافت می‌کند تا بتواند عملکرد و بهبودی خود را نشان دهد.


مقاله مرتبط: سرطان پستان: چگونه بدنتان مواد مغذی را از مواد غذایی دریافت می کند


 

در این مبحث برخی از شناخته شده ترین رژیم‌های غذایی که مدعی “درمان” سرطان هستند، آورده شده است ( فقط برای اطلاع بیشتر شماست و هیچ یک از این رژیم‌ها تأیید نمی‌شود.):

درمان لیوینگستون ویلر

لیوینگستون ویلر درمانی شامل واکسن ، آنتی بیوتیک‌ها ، مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی ، آنزیم‌های گوارشی ، تنقیه‌ها و رژیم‌های گیاهی است. ایمنی این رژیم هرگز مشخص نشده است. هیچ مدرک علمی وجود ندارد که درمان لیوینگستون ویلر به طور موثری سرطان پستان یا هر بیماری دیگری را درمان کند.

درمان جرسون

درمان جرسون  یک روش درمانی متابولیک است ، به این معنی که روی کارکردهای شیمیایی بدن تمرکز دارد. درمان جرسون  از ترکیبی از رژیم‌های غذایی خاص و عناصر دیگر استفاده می‌کند تا سعی کند به اصطلاح “سمومی” را از بدن خارج کند که ظاهراً باعث ایجاد بیماری شده‌اند. پزشکان متخصص جرسون معتقدند که زنان مبتلا به سرطان پستان سدیم بیش از حدی در بدن خود دارند – به حدی که از پتاسیم بالاتر است.
درمان جرسون  شامل رژیم بسیار سخت‌گیرانه با نمک کم ، کم چربی و گیاهی است و شامل نوشیدن  حدود ۲۰ پوند آب میوه و سبزیجات تازه در روز است. همچنین شامل تنقیه قهوه می‌باشد. هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد درمان جرسون بطور مؤثر پیشرفت سرطان پستان را کاهش می‌دهد یا بقای بیماران را ارتقا می‌بخشد. عوارض جانبی مضرآن ممکن است شامل سوء تغذیه ، کم آبی شدید و عدم تعادل الکترولیت باشد. تنقیه ی مداوم همچنین می‌تواند منجر به ایجاد صدمه در رکتوم و مقعد (دو قسمت آخر روده شما) شود.


مقاله مرتبط: مکمل های غذایی و سرطان پستان


 

درمان‌های کِلی و گونزالز

درمان‌های کلی و گونزالز نیز روش‌های درمانی متابولیکی هستند که سعی می‌کنند به اصطلاح “سموم” را از بدن خارج کنند. درمان کلی شامل حداکثر ۱۵۰ مکمل روزانه ، نخوردن غذا به مدت طولانی(روزه گرفتن) ، ورزش و استفاده از ملین یا تنقیه قهوه ، تعدیل اعصاب و عبادت می‌باشد.
درمان گونزالز نیز مشابه کِلی است. هردو بر “سم زدایی” بدن تمرکز کرده و آن را “به حالت تعادل” باز می‌گردانند. هیچ مدرک علمی وجود ندارد مبنی بر اینکه درمان‌های کلی یا گونزالز به طور موثری سرطان سینه را درمان کنند یا اینکه برای سلامتی شما بی خطر باشند. عوارض جانبی مضر این درمان‌ها ممکن است شامل سوء تغذیه ، کم آبی شدید و عدم تعادل الکترولیت باشد. تنقیه ی مداوم همچنین می‌تواند منجر به ایجاد صدمه در رکتوم و مقعد (دو قسمت آخر روده شما) شود.

فاطمه درستی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *