انتشار این مقاله


ریسک فاکتور سرطان سینه: مواد شیمیایی موجود در غذا

امروزه جهت ایمن سازی میوه، سبزی و غلات در مقابل آسیب حشرات، قارچ ها، موش و سایر حیوانات به طور گسترده و رایج از مواد آفت کش استفاده می‌شود. در کشور آمریکا مصرف مواد آفت کش توسط سازمان‌های غذا و دارو، دپارتمان کشاورزی و آژانس محیط زیست به طور جدی کنترل می شود. از طرفی […]

امروزه جهت ایمن سازی میوه، سبزی و غلات در مقابل آسیب حشرات، قارچ ها، موش و سایر حیوانات به طور گسترده و رایج از مواد آفت کش استفاده می‌شود. در کشور آمریکا مصرف مواد آفت کش توسط سازمان‌های غذا و دارو، دپارتمان کشاورزی و آژانس محیط زیست به طور جدی کنترل می شود.
از طرفی طیف وسیعی آنتی بیوتیک ها و سایر داروها جهت ایمن سازی حیوانات در مقابل بیماری ها و انگل ها به طور وسیع به کار میرود و همچنین ممکن است مقادیری از مواد هورمونی جهت افزایش فرآورده های لبنی و گوشت و دام ها داده شود که میزان مصرف این داروها تحت کنترل سازمان غذا و دارو آمریکا است.
با وجود اینکه همه این داروها، غذای مصرفی را از منابع آلودگی و خطر انتقال بیماری حفاظت می‌کنند، بسیاری از مردم از بی‌خطر بودن این مواد شیمیایی باقیمانده در میوه ها و سبزی و سایر مواد نگرانند؛ واقعیت این است که یک نگرانی در حیطه آسیب به این مواد بر سلامتی بدن و افزایش ریسک برخی از بیماری‌ها از جمله سرطان سینه و همچنین وجود عنصر جیوه در غذاهای دریایی و غذای صناعی وجود دارد.
تا به حال هیچ مطالعه‌ای وجود ارتباط مستقیم میان افزایش ریسک سرطان سینه و مواد آفت کش ها به اثبات را نرسانده است با این وجود زنان جوان کشاورز در معرض ریسک بالای برخی از بیماری‌ها هستند و جالب است که برخی از مواد آفت کش خاصیت استروژنی در بدن حیوانات آزمایشگاهی نشان داده اند؛ به عنوان مثال Atrazine که در پرورش ذرت به کار می رود، می تواند میزان تولید استروژن را با فعال کردن آنزیم آروماتاز افزایش دهد؛ بنابراین به نظر می‌رسد خوردن مقادیر اضافی از این مواد شیمیایی می‌تواند خطرناک باشد.
سوال اصلی این است که چطور می توان به طور ایمن فراورده‌های کشاورزی و دامی را پرورش داد که بیشترین ارزشمندی غذایی و کمترین ریسک خطر را داشته باشند؟

ارگانیک خرید کنید

برای اینکه کمتر در معرض مواد آفت کش قرار گیرید، بهتر است که غذا‌هایی که به طور ارگانیک پرورش داده شده و تولید شده اند را خرید کنید. منظور از واژه ارگانیک این است که فرآورده‌های کشاورزی، بدون استفاده از مواد آفت کش یا کود و حتی مداخلات ژنتیکی پرورش داده شده اند. همچنین در مورد گوشت و مواد لبنی و تخم‌مرغ به این معنی است که در دوره پرورش دام و طیور از آنتی‌بیوتیک و مواد هورمونی استفاده نشده است از دانه ها و علوفه ارگانیک تغذیه شده اند.
مهم است که بدانیم دو واژه ارگانیک و طبیعی به یک معنی نیستند واژه طبیعی به طور مفرط به کار برده شده و معانی بسیار سبکی و ناچیز در زمینه استانداردهای صنعتی دارد.
این اتفاق در رابطه با واژه آزاد‌چرنده یا خانگی نیز صادق است؛ به طوری که اغلب مردم بر این باورند که منظور از مرغ یا گاو آزاد چرنده یعنی اینکه در محیطی خارج از قفس پرورش داده شدند.
البته این واژه به طور رسمی تعریف شده و اکنون می‌توان بر روی هر بسته ای چاپ شود بدون اینکه کسی مسئولیتی بر عهده گیرد.
همچنین واژه های خالص، ساده و واقعی نیز خوب به نظر می رسند اما به طور رسمی نمی‌توانند معنی واحدی داشته باشند و در یک جا به کار روند.
با وجود اینکه بر اساس دلایل موجود می‌توان باور کرد که مصرف غذاهای ارگانیک و سالم، امن هستند ، مطالعاتی در این زمینه صورت گرفته و به تایید این مطالب انجامیده است اما لازم است تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

هزینه بالای مواد ارگانیک

غذای ارگانیک معمولا نسبت به غذای غیرارگانیک گران است با این وجود از آنجایی که نمی توانید همواره بودجه لازم جهت تامین مواد ارگانیک را تهیه کنید، بهتر از میوه و سبزی پرورش یافته به روش سنتی بخورید تا اینکه میوه و سبزی به طور کل نخورید.
تیم فعالیتی محیط زیست آمریکا طی مطالعات فراوان میزان آلودگی ۴۵ میوه پرمصرف را رتبه بندی کرده است و تحت عنوان ((راهنمای مشتری برای مواد آفت‌کش)) انتشار داده است تا انتخاب میوه ارگانیک تا آسان تر شود.
١٢ میوه کثیف عنوانی است که سازمان EWG گروه میوه و سبزی با بالاترین درصد آلودگی اطلاق داده است و شامل موارد زیر است:
توت‌فرنگی، اسفناج، نکتارین، سیب، انگور، هلو، گلابی، گوجه فرنگی، کرفس، سیب زمینی، فلفل شیرین و فلفل تند
۱۵ میوه تمیز نیز عنوانی است که این سازمان به پانزده گروه از میوه و سبزی با کمترین درصد آلودگی اطلاق کرده است و شامل موارد زیر است:
آووکادو، ذرت شیرین، آناناس، کلم، پیاز، نخود، پاپایا، مارچوبه، مانگو، بادمجان، کیوی، شهد عسل، طالبی، گل کلم، بروکلی

لازم نیست همه مواد گیاهی خود را ارگانیک خرید کنید

از آنجایی که خرید ارگانیک تمام سبزیجات بسیار پرهزینه است، می توانید روی پرمصرف ترین غذای خود تمرکز کنید و سعی کنید که آنرا ارگانیک خرید و مصرف کنید.

با مواد فروشی سوپرمارکت خود آشنا شوید

اغلب سوپرمارکت‌ها برخی محصولات محلی غذایی با برچسب ارگانیک می‌فروشند. در مورد قیمت و میزان فروش محصول می توانید از فروشنده بپرسید و سعی کنید که با سوپرمارکت های دیگر مقایسه کنید. همچنین می توانید لیست ١٢ میوه‌ کثیف و١۵ میوه تمیز را به همراه داشته باشید تا بتوانید به آسانی، بهترین میوه یا سبزی ارگانیک موجود را تهیه کنید.


مواد ارگانیک یخ زده ارزان‌تر هستند

می‌ توانید برای خرید یخچال مغازه را چک کنید؛ در نظر داشته باشید که غذای ارگانیک به علت عدم وجود ماده نگهدارنده سریعتر پوسیده می‌شود پس سعی کنید در هر بار خرید مقادیر کمتری از آن را تهیه کنید.

حبوبات خشک خرید کنید

به نظر می‌رسد حبوباتی که دوباره هیدراته می شوند سالم تر از حبوبات کنسروی هستند چون کنسرو ها حاوی موادی از جمله bisphenol و BPA است که می‌تواند اثرات شبه استروژنی داشته باشد.

میوه‌های خود را بشویید و پوست بکنید

می‌توانید مواد غذایی خود را با شوینده های مخصوص موجود در بازار بشویید؛ این شوینده‌ها اغلب حاوی سیترات، ذرت و نارگیل است. همچنین می توانید از آب و سرکه استفاده کنید. پوست کند می‌تواند باقیمانده‌ی مواد آفتکش را جدا کند اما در نظر داشته باشید که شسته و پوست کندن نمی تواند مواد مضر داخل محصولات را از بین ببرد.

غذای دریایی سالم انتخاب کنید

اگر ماهی مصرفی خود را به دقت انتخاب کنید، اثرات مفید امگا ۳ موجود در ماهی ریسک سرطان را کاهش خواهد داد. سازمان EDF آمریکا تعدادی غذای دریایی را بر اساس سالم بودن را طبقه‌بندی کرده است و توصیه می‌کند که هر فرد ماهانه ۴ وعده غذایی دریایی مصرف کند. بهتر است که پوست چرب روی ماهی را قبل از مصرف نیز خارج کنید.

طرلان ميرزهره


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *