انتشار این مقاله


سرطان التهابی پستان

سرطان التهابی پستان یک نوع سرطان پستان نادر است که به سرعت رشد می کند و باعث می شود پستان مبتلا، متورم و حساس شود. سرطان التهابی پستان هنگامی رخ می دهد که سلول های سرطانی رگ های لنفاوی را در پوست پوشاننده سینه مسدود کرده و باعث ایجاد ورم قرمز مشخص و متورم پستان […]

سرطان التهابی پستان یک نوع سرطان پستان نادر است که به سرعت رشد می کند و باعث می شود پستان مبتلا، متورم و حساس شود.

سرطان التهابی پستان هنگامی رخ می دهد که سلول های سرطانی رگ های لنفاوی را در پوست پوشاننده سینه مسدود کرده و باعث ایجاد ورم قرمز مشخص و متورم پستان می شود.

سرطان التهابی پستان یک سرطان محلی پیشرفته محسوب می شود – به این معنی که از نقطه مبداء آن به بافت اطراف و احتمالاً به غدد لنفاوی مجاور گسترش یافته است.

سرطان التهابی پستان به راحتی می تواند با عفونت پستان اشتباه گرفته شود ، که این یک دلیل بسیار متداول برای قرمزی و تورم پستان است. در صورت مشاهده تغییرات پوستی در پستان ، فوراً به دنبال مراقبت به پزشک مراجعه کنید.

علائم


علائم و نشانه های سرطان التهابی پستان شامل موارد زیر است:

 • در طی چند هفته تغییر سریع در ظاهر یک پستان
 • ضخامت ، سنگینی یا بزرگ شدن قابل مشاهده یک پستان
 • تغییر رنگ ، ظاهری قرمز ، بنفش ، صورتی یا کبودی به پستان می دهد
 • گرمای غیرمعمول پستان آسیب دیده
 • برش دادن یا پشته شدن پوست روی پوست آسیب دیده ، شبیه پوست پرتقال
 • حساسیت ، درد یا درد
 • غدد لنفاوی بزرگ شده در زیر بازو ، بالاتر از ترقوه یا زیر ترقوه
 • صاف شدن یا چرخانده شدن نوک پستان
 • سرطان التهابی پستان معمولاً مانند اشکال دیگر سرطان پستان یک توده ایجاد نمی کند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

در صورت مشاهده علائم یا علائمی که نگران کننده شما باشد ، با پزشک خود ملاقات کنید.

سایر شایع ترین بیماری علائم و نشانه هایی مانند سرطان التهابی پستان دارد. آسیب سینه یا عفونت پستان (ورم پستان) ممکن است باعث قرمزی ، تورم و درد شود.

سرطان التهابی پستان را می توان به راحتی با عفونت پستان اشتباه گرفت ، که بسیار شایع است. این معقول و معمول است که در ابتدا با یک آنتی بیوتیک به مدت یک هفته یا بیشتر درمان شود. اگر علائم شما به آنتی بیوتیک ها پاسخ دهند ، آزمایش اضافی لازم نیست. اما اگر قرمزی بهبود نیابد ، ممکن است پزشک دلایل جدی تر علائم شما مانند سرطان التهابی پستان را در نظر بگیرد.

اگر به دلیل عفونت پستان تحت درمان قرار گرفته اید اما علائم و نشانه های شما همچنان ادامه دارد ، با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک ممکن است برای ارزیابی علائم و نشانه های شما ، ماموگرافی یا آزمایش دیگری را توصیه کند. تنها راه برای تعیین اینکه آیا علائم شما ناشی از سرطان التهاب پستان است ، انجام بیوپسی برای برداشتن نمونه ای از بافت برای آزمایش است.

علل سرطان پستان


هنوز مشخص نیست که چه عواملی باعث ایجاد التهاب سرطان پستان می شود.

پزشکان می دانند که سرطان التهابی پستان با یک سلول غیر طبیعی در یکی از مجاری های پستان آغاز می شود. جهش در DNA غیر طبیعی سلول به آن دستور می دهد تا به سرعت رشد و تقسیم شود. سلول های غیر طبیعی تجمع یافته عروق لنفاوی موجود در پوست پستان را نفوذ کرده و گرفتگی می دهند. انسداد در رگهای لنفاوی باعث پوستی قرمز ، متورم و کم رنگ می شود – یک نشانه کلاسیک از سرطان التهابی پستان است.

ریسک فاکتور ‌ها

عواملی که خطر ابتلا به سرطان التهابی پستان را افزایش می دهد عبارتند از:

 • زن بودن: زنان احتمالاً بیش از مردان به سرطان التهابی پستان مبتلا می شوند – اما مردان نیز می توانند از سرطان التهاب پستان برخوردار شوند.
 • زنان سیاه پوست نسبت به زنان سفیدپوست خطر بیشتری از سرطان التهابی پستان دارند.
 • چاق بودن : افرادی که چاق هستند در مقایسه با افرادی که وزن طبیعی دارند ، خطر بیشتری از سرطان التهابی دارند.

تشخیص سرطان التهابی پستان

آزمایشات و روشهای مورد استفاده در تشخیص سرطان التهابی پستان شامل موارد زیر است:

معاینه بدنی پزشک برای جستجوی قرمزی و سایر علائم سرطان التهابی پستان ، سینه شما را معاینه می کند.
تست های تصویربرداری پزشک ممکن است پرتونگاری پستان (ماموگرافی) یا سونوگرافی پستان را به شما توصیه کند تا به دنبال علائم سرطان در پستان مانند پوست ضخیم باشید. آزمایشات تصویربرداری اضافی مانند MRI ممکن است در شرایط خاص توصیه شود.
برداشتن نمونه ای از بافت برای آزمایش. بیوپسی روشی برای از بین بردن یک نمونه کوچک از بافت مشکوک پستان برای آزمایش است. این بافت در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل می شود تا به دنبال علائم سرطان باشد. بیوپسی پوستی نیز ممکن است مفید باشد و این کار همزمان با بیوپسی پستان نیز قابل انجام است.

تعیین میزان سرطان

آزمایش های اضافی ممکن است لازم باشد برای تعیین اینکه سرطان شما به غدد لنفاوی شما یا سایر مناطق بدن شما شیوع یافته است.

آزمایشات ممکن است شامل اسکن CT ، توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) و اسکن استخوان باشد. همه افراد به هر تست احتیاج ندارند ، بنابراین پزشک شما بر اساس وضعیت خاص شما مناسب ترین آزمایش ها را انتخاب می کند.

پزشک شما از اطلاعات مربوط به این آزمایشات برای تعیین مرحله سرطان استفاده می کند. مرحله سرطان شما به شماره های رومی نشان داده شده است. مراحل سرطان التهاب پستان از III تا IV متغیر است ، با این مرحله بالاتر نشان می دهد که سرطان در مناطق دیگر بدن شیوع یافته است.

سیستم مرحله سرطان همچنان تکامل می یابد و پیچیده تر می شود زیرا پزشکان تشخیص و درمان سرطان را بهبود می بخشند. پزشک شما از مرحله سرطان شما برای انتخاب روش های درمانی مناسب برای شما استفاده می کند.

درمان

درمان سرطان التهابی پستان اغلب با شیمی درمانی شروع می شود و به دنبال آن جراحی و پرتودرمانی انجام می شود. اگر آزمایشات سلولهای سرطانی شما نشان دهد که شما از درمانهای اضافی بهره مند می شوید ، ممکن است از روشهای درمانی دیگر استفاده شود.

شیمی درمانی

شیمی درمانی برای از بین بردن سلولهای سرطانی از مواد شیمیایی استفاده می کند. شما داروهای شیمی درمانی را از طریق ورید (به صورت داخل وریدی) ، به صورت قرص یا هر دو دریافت می کنید.

شیمی درمانی معمولاً قبل از جراحی برای سرطان التهابی پستان استفاده می شود. این روش درمانی قبل از جراحی که به آن نوآرجی درمانی گفته می شود ، هدف آن از کوچک کردن سرطان قبل از عمل و افزایش احتمال موفقیت در عمل جراحی است. شیمی درمانی بعد از عمل نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

عمل جراحی

بعد از شیمی درمانی ، ممکن است شما یک عمل برای برداشتن پستان مبتلا (ماستکتومی) داشته باشید. روشی که بیشتر در موارد سرطان التهابی پستان مورد استفاده قرار می گیرد ، ماستکتومی رادیکال اصلاح شده است ، که شامل از بین بردن کل پستان و چندین غدد لنفاوی مجاور است. غدد لنفاوی برای علائم سرطان آزمایش می شوند.

پرتو درمانی

پرتودرمانی از پرتوهای پر انرژی مانند پرتوهای ایکس و پروتون ها برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. در طول پرتودرمانی ، شما روی یک میز دراز می کشید در حالی که یک ماشین بزرگ در اطراف شما حرکت می کند و پرتوهای انرژی را به سمت سرطان هدایت می کند.

پرتودرمانی را می توان بعد از شیمی درمانی و جراحی برای از بین بردن سلولهای سرطانی که ممکن است در اطراف پستان و زیر بازوی شما باشند ، استفاده کرد.

درمان هدفمند

درمان های هدفمند با تمرکز روی آسیب پذیری های خاص سلول های سرطانی ، سرطان را از بین می برند.

برای سلولهای التهابی سرطان پستان با جهش ژنتیکی خاص ، داروهای trastuzumab (Herceptin) و perrtuzumab (Perjeta) ممکن است گزینه های درمانی باشند. این داروها پروتئینی به نام HER2 را هدف قرار می دهند که به رشد برخی سلولهای التهابی سرطان پستان کمک می کند. اگر سلولهای التهابی سرطان پستان شما HER2 بیش از حد ایجاد کنند ، ترستوزوماب و پرتوزوماب ممکن است به انسداد این پروتئین کمک کرده و باعث از بین رفتن سلولهای سرطانی شوند.

ترستوزوماب و پرتوزوماب را می توان با شیمی درمانی ترکیب کرد.

هورمون درمانی

اگر سرطان التهابی پستان شما به هورمونها حساس است ، پزشک ممکن است هورمون درمانی را توصیه کند.

درمان های هورمون درمانی می توانند شامل موارد زیر باشند:

دارویی که مانع از اتصال هورمون ها به سلول های سرطانی می شود. تاموکسیفن نوعی دارو به نام یک تعدیل کننده گیرنده استروژن انتخابی (SERM) است. SERM ها با انسداد هرگونه استروژن موجود در بدن از اتصال به گیرنده استروژن روی سلولهای سرطانی ، کند شدن رشد تومورها و کشتن سلولهای تومور ، عمل می کنند. تاموکسیفن را می توان در زنان یائسه یا پس از یائسگی استفاده کرد.
داروهایی که بدن را از تولید استروژن پس از یائسگی متوقف می کنند. این داروها به عنوان مهارکننده های آروماتاز ، فعالیت آنزیمی را که باعث تبدیل آندروژن ها در بدن به استروژن می شود ، مسدود می کنند. این داروها فقط در زنان یائسه مؤثر است. مهارکننده های آروماتاز شامل آناستروزول (Arimidex) ، لتروزول (Femara) و Exestestane (Aromasin) هستند.

طرلان ميرزهره


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *