کتاب

[im_title title=”کتاب”]
[im_postblock style=”style2″ source=”by-id” post_ids=”59919″][im_gap height=”16″][im_postblock style=”style2″ source=”by-id” post_ids=”50157″][im_gap height=”16″][im_postblock style=”style2″ source=”by-category” cat=”22690″][im_gap height=”30″]

بعضی چنان سرگرم میراث علمی گذشتگانند که فرصت مراجعه به‌عقل خود را ندارند و اگر فرصتی هم به‌دست بیاورند حاضر نیستند که اشتباهات و لغزش‌های آنان را اصلاح و جبران نمایند.

ابن سینا

[im_gap height=”32″][im_postgrid style=”style2″ source=”by-category” cat=”28973,22690″ item_count=”12″][im_gap height=”32″]

ماهنامهٔ دکتر مجازی

شماره ۳‌ | فوریه ۲۰۱۸

بهره‌گیری از دنیای زیبای قطعیت‌های ریاضی، آرزوی بسیاری از فیلسوفان بوده و شاید “نظریه‌ی بازی‌ها” تلاشی در جهت تحقق همین آرزو باشد. نظریه‌ی بازی‌ها می‌کوشد تا به روش‌های همکاری یا رقابت موجودات هوشمند و منطقی، جامه‌ای از منطق بپوشاند. برخلاف نامش اصلاً هم بازی نیست؛ آنقدر مهم، که سال ۲۰۱۲ نوبل اقتصاد را فتح کرد. صفحات ابتدایی این شماره از دکتر مجازی را به معرفی مفصل این نظریه پرداخته‌ایم.

در ادامه تحول فرهنگی انسان با یکی از نوین‌ترین دیدگاه‌های علمی، میم‌ها و تیم‌ها، مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین جدید‌ترین‌های دنیای علم در این ماه و مقالات جذاب دیگری نیز برای خوانندگان فرهیخته تدارک دیده شده است.