انتشار این مقاله


بانک مو چیست؟ آیا با بانک موی ضعیف کاشت مو انجام می شود؟

بانک مو و کاشت مو با بانک موی ضعیف از چالش های مهم در بین متقاضیان کاشت مو است که در این گفتگو با مهناز قلندری به آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید. امروزه با پیشرفت دانش و تجهیزات کلینیکی در حوزه زیبایی، با راحت ترین روش های درمانی و عمل های جراحی کوچک و […]

بانک مو و کاشت مو با بانک موی ضعیف از چالش های مهم در بین متقاضیان کاشت مو است که در این گفتگو با مهناز قلندری به آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

امروزه با پیشرفت دانش و تجهیزات کلینیکی در حوزه زیبایی، با راحت ترین روش های درمانی و عمل های جراحی کوچک و سرپایی می توان زیبایی از دست رفته چهره را برگرداند و با سلیقه خود تغییرات قابل توجهی در سیمای خود ایجاد کرد که کاشت موی طبیعی از آن جمله است که با کثرت مراکز متعدد و هزینه های نسبتا پایین در مقایسه با دنیا، امکان رفع دائمی مشکل طاسی فراهم شده است.

اما به هر حال هر اقدامی آمادگی خاص خود را می طلبد که در مقوله کاشت مو، بانک موی فرد داوطلب از اهمیت بالایی برخوردار هست که در این خصوص گفتگویی با مهناز قلندری یکی از پیشکسوتان حوزه کاشت مو در شیراز و تهران خواهیم داشت.

خانم قلندری لطفا اول بفرمایید بانک مو چیه و در کجای سر هست؟

بانک مو قسمت هایی از کناره ها و پشت سر هست که در برابر عوامل محیطی و هورمون هایی که عامل اصلی ریزش مو هستند بسیار مقاوم بوده و طاس ترین افراد هم موهای این ناحیه از سرشون رو از دست نمیدن و در بیشتر افراد حتی در سنین خیلی بالا هم مو در این منطقه از بین نمی رود. این ناحیه منبع بسیار مناسبی برای تامین گرافت های مو مورد نیاز برای پیوند هست.

مظلب پیشنهادی: بانک مو و نقش آن در کاشت مو

از چه نقاطی میشه به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کرد و کاشت مو برای افرادی که بانک موی خیلی کمی دارند چگونه انجام می شود؟

بهترین ناحیه برای برداشت فولیکول های مو ناحیه بانک مو هست که دارای موها ضخیم تر و مقاوم تری هست و در صورتیکه فرد دارای طاسی زیادی باشد و بانک موی ضعیفی هم داشته باشد ناگزیر باید از موهای بدن فرد هم برای برداشت کمک گرفت که موهای ریش مناسب هست و نهایتا در صورت ضرورت از موهای سینه فرد هم میشه برداشت کرد که البته موهای بدن در اغلب افراد ضعیف بوده و دارای مقاومت پایینی هست و معمولا زود دچار ریزش می شود.

کاشت مو برای افرادی که بانک موی خیلی کمی دارند چگونه انجام می شود؟

موضوع مهمی که لازم هست اینجا یادآور شوم تاکید خیلی زیاد برای افراد با بانک موی ضعیف هست که حتما حتما دقت کنند که کاشت موهاشون به یک تکنسین ماهر و با تجربه کاشت مو بسپارند که بهترین بهره وری از بانک موشون انجام بشه چرا که اگر خدای ناکرده بانک موشون آسیب ببینه و به نتیجه مطلوب برای کاشت موهاشون نرسند امکان جبران و ترمیم شاید نباشه و دچار مشکل جدی بشوند.

کاشت یک مرحله و دو مرحله چیه؟ و چرا کاشت بعضی از افراد طی دو مرحله انجام میشه؟

افراد دارای سطح طاسی زیاد برای اینکه به نتیجه مطلوبی از کاشت موی طبیعی برسند نیاز به گرافت های زیادی برای کاشت دارند که در اغلب افراد حتی با بانک موی پر تراکم و خوب هم با برداشت طی یک مرحله، گرافت های مورد نیاز تامین نشده و لازم هست بعد از ترمیم کامل ناحیه برداشت شده در بانک مو و رشد موهای آن قسمت، با بررسی وضعیت بانک مو به طوریکه به بانک آسیب وارد نشود مجددا برداشت مو انجام شود که کل سطح طاسی با تراکم بالا پوشش داده شود.