انتشار این مقاله


آنتی‌پیرین و بنزوکائین

ترکیب آنتی‌پیرین و بنزوکاوین برای کاهش درد، تورم و عفونت گوش استفاده می‌شود. البته برای رفع عفونت گوش، استفاده از آنتی‌بیوتیک نیز لازم و ضروری است. هم‌چنین از کاربرد دیگر این ترکیب می‌توان به نرم کردن جرم گوش اشاره کرد که باعث راحتی پاک کردن و شستن آن می‌شود. این دارو در قالب محلول عرضه […]

ترکیب آنتی‌پیرین و بنزوکاوین برای کاهش درد، تورم و عفونت گوش استفاده می‌شود. البته برای رفع عفونت گوش، استفاده از آنتی‌بیوتیک نیز لازم و ضروری است. هم‌چنین از کاربرد دیگر این ترکیب می‌توان به نرم کردن جرم گوش اشاره کرد که باعث راحتی پاک کردن و شستن آن می‌شود. این دارو در قالب محلول عرضه می‌گردد.

قبل از مصرف

لازم است قبل از مصرف این دارو، به موارد زیر توجه کنید:

  • آلرژی: قبل از مصرف، لازم است در رابطه با آلرژی به غذا، رنگ، نگه‌دارنده‌ها یا حیوانات با پزشک خود مشورت کنید. در مصرف بدون نسخه و تجویز پزشک، حتماً به توضیحات درج‌شده برروی بسته‌بندی دارو توجه کنید.
  • کودکان: ممکن است نوزادان، به‌خصوص کودکان زیر ۳ماه، نسبت به بنزوکائین حساس باشند.
  • افراد سالخورده: اساساً مصرف این دارو در افراد سالخورده، عوارضی اضافه بر عوارض ناشی از مصرف آن در جوانان ندارد.
  • تداخل دارویی و غیردارویی: مصرف الکل و دخانیات با مکانیسم اثر اکثر داروها ایجاد تداخل می‌کند. در این زمینۀ تداخل دارویی بهتر است با پزشک یا مسئول داروخانه مشورت کنید.
  • سایر ملاحظات: در صورتی که با خشکی گوش روبه‌رو هستید، برای جلوگیری از عوارض متعدد ناخواسته، حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

Antipyrine And Benzocaine (Otic Route)-virtualdr

دوز مصرفی

بسته به بیمار مراجعه‌کننده می‌تواند متفاوت باشد. هم‌چنین دوز مصرفی داروها همواره وابسته به توان دارو، تعداد دفعات مصرف در روز، فاصلۀ بین وعده‌های مصرف و نوع مشکل پزشکی دارد. دوز متوسط برای این دارو، به شرح زیر است:

  • مصرف به‌عنوان قطره گوش (کودکان و بزرگسالان):
    • برای کاهش درد ناشی از عفونت: هر یک یا دو ساعت یک‌بار، مجرای گوش را از میزان مناسب دارو پُر کنید. این عمل را تا زمان زفع درد تکرار کنید.
    • برای نرم کردن جرم گوش قبل از پاک کردن آن: سه بار در هر روز و به‌مدت دو یا سه روز، مجرای گوش خود را از میزان مناسب دارو پُر کنید.

نگه‌داری

دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم و دور از دسترس کودکان نگه‌داری و از یخ زدن آن جلوگیری کنید.

عوارض جانبی

برای این دارو عوارض جانبی خاصی گزارش نشده‌است.

محمد‌سالار حسینی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *