انتشار این مقاله


تفاوت بین اصلی و غیر اصلی بودن تاچ ال سی دی اس ۱۰ لایت

گوشی اس ۱۰ لایت یکی از گوشی های بسیار جالب هست که توسط سامسونگ تولید شده است. کیفیت ساخت خوب در کنار تکنولوژی های پیشرفته ای که سامسونگ همیشه برای گوشی های رده بالای خود استفاده می کند، باعث شده تا علاقمندان زیادی برای خرید آن اقدام کنند. موضوع دیگری که بسیار اهمیت دارد این […]

گوشی اس ۱۰ لایت یکی از گوشی های بسیار جالب هست که توسط سامسونگ تولید شده است. کیفیت ساخت خوب در کنار تکنولوژی های پیشرفته ای که سامسونگ همیشه برای گوشی های رده بالای خود استفاده می کند، باعث شده تا علاقمندان زیادی برای خرید آن اقدام کنند. موضوع دیگری که بسیار اهمیت دارد این هست که خیلی از افراد در هنگام خرید آن به زیبایی و وضوح عالی صفحه نمایش آن اهمیت بالایی می دهند.

به همین دلیل هنگامی که شما قصد خرید یک مدل از تولیدات سامسونگ را دارید همیشه باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که قطعات آنها قیمت بالاتری دارند و اگر شما قصد داشته باشید در هنگام خرابی قطعه ای از اس ۱۰ لایت، آن را تعمیر کنید باید قیمت بالایی هم بابت قطعات جایگزین پرداخت کنید.

یکی از مهمترین قطعاتی که ممکن هست بیشتر در خطر آسیب دیدن و تعمیر قرار بگیرد بخش پنل جلویی آن و مخصوصا تاچ ال سی دی s10 liteهست. با توجه به حجم خرید گوشی های لمسی، واردات قطعات مربوط به گلس و تاچ گوشی بسیار زیاد شده است. در حالیکه گوشی های معمولی یا دکمه ای هیچ نیازی به این مورد ندارند و ممکن هست تا چندین سال بدون هیچ آسیب دیدگی خاصی با آنها کار کنید.

اما موبایل های هوشمند به خاطر ظرافت خاصی که در پنل جلویی آنها و نمایشگر آنها وجود دارد، نیاز به مراقبت بیشتری دارند. مخصوصا اگر شما یک مدل از برند سامسونگ را خریداری کرده اید. اگر شما قیمت تاچ ال سی دی اس ۱۰ لایت را بررسی کنید، متوجه می شوید که در صورت تقلبی بودن قطعه موردنظر و جایگزین کردن آن با تاچ خراب شده، شما هزینه زیادی را بیهوده انجام داده اید. 

بررسی تقلبی و اصل بودن تاچ ال سی دی اس ۱۰ لایت سامسونگ

اما شما چطور باید تشخیص دهید که قطعه مورد نظر اصل هست یا تقلبی؟ این موضوع تا حدی برای افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند مشکل هست. یکی از روشهایی که می توانید متوجه شوید که قطعه خریداری شده شما اصل هست یا نه، بررسی سرعت عملکرد تاچ گوشی هست. اگر احساس کردید که مقداری کندتر از قبل عمل می کند به احتمال بسیار زیاد شما نسخه فیک یا های کپی را خریداری کرده اید. البته خیلی از افراد بخاطر نداشتن هزینه کافی برای جایگزین کردن آن مجبور به استفاده از قطعات اورجینال بازاری یا تاچ های کپی هستند.

اما اگر شما قصد دارید که قطعه اصل را خریداری کنید پیشنهاد می کنیم کمی در بازار تحقیق کنید تا همان قطعه اصل را خریداری کنید. اگر تاچ ال سی دی s 10 lite اصلی را بخرید ، بعد از نصب آن متوجه می شوید که سرعت آن به هیچ وجه کمتر نشده و کیفیت تصویر آن همانند گذشته، وضوح و رزولوشن و کنتراست بالایی دارد.

اگر فروشنده در مورد قطعه تاچ گوشی اس ۱۰ لایت به جز کلمه اورجینال اصل با گارانتی معتبر ، عبارت دیگری بیان کرد مطمئن باشید شما به احتمال زیاد پول خود را دور ریخته اید. 

البته در خیلی از موارد شاید تاچ ال سی دی گوشی خراب نشده باشد و فقط با تعویض گلس مشکل کاملا حل شود. اما وقتی گوشی هوشمند روشن نمی شود و خطوط رنگی در بخشی از نمایشگر گوشی نمایان می شود دیگر چاره ای جز تعویض تاچ ال سی دی آن ندارید. مشکلاتی همانند رنگی شدن و سیاه و سفید شدن قسمتی از پنل یا سیاه شدن تمام صفحه و سوختن ال سی دی ۱۰ لایت، پرش یا لرزش تصویر در هنگام کار کردن از جمله مواردی هست که در هنگام روربرو شدن با این مشکلات باید به یک تعمیرکار حرفه ای  موبایل مراجعه کنید.

تیم دکتر مجازی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *