انتشار این مقاله


فواید آب سیب گازدار

اگر برای کاهش وزن خود، تصمیم به رژیم گرفتن کرده اید و یا قصد ثابت نگه داشتن وزن خود در محدوده ی سالم را دارید، بهتر است به کالری هایی که توسط نوشیدنی ها دریافت می‌کنید، به اندازه ی کالری سایر غذاها در طی روز توجه کنید. نوشیدنی های پرکالری مانند شیر پرچرب یا نوشابه […]

اگر برای کاهش وزن خود، تصمیم به رژیم گرفتن کرده اید و یا قصد ثابت نگه داشتن وزن خود در محدوده ی سالم را دارید، بهتر است به کالری هایی که توسط نوشیدنی ها دریافت می‌کنید، به اندازه ی کالری سایر غذاها در طی روز توجه کنید. نوشیدنی های پرکالری مانند شیر پرچرب یا نوشابه های پرشکر، می‌توانند کالری دریافتی روزانه ی شما را به مقدار قابل توجهی تغییر دهند. شما می‌توانید آب سیب و آب گازدار را به صورت مجزا و یا ترکیب شده با هم استفاده کنید که فواید زیادی برای سلامتی تان خواهد داشت؛ اما در هرصورت بهتر است قبل از اعمال هرگونه تغییر کلی در برنامه غذایی روزانه ی خود، موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید.

آب سیب

اطلاعات استاندارد تغذیه ی ارائه شده توسط سازمان USDA دارای اطلاعات در مورد آب سیب به صورت بسته بندی قوطی و شیشه ای و بدون افزوده شدن اسید آسکوربیک می‌باشد. یک واحد آب سیب که به صورت ۸.۴۵fl. Oz.  از آن می‌باشد، دارای ۱۲۱ کالری، ۲۹.۶ گرم کربوهیدرات، ۲۵.۲ گرم شکر و کمتر از یک گرم فیبر و چربی و پروتئین می‌باشد. درواقع آب سیب فاقد چربی میباشد و به عنوان منبعی برای کلسیم، پتاسیم و ویتامین C شناخته می‌شود.

آب گازدار

اطلاعات ارائه شده توسط USDA درمورد آب گازدار حاکی از عدم وجود هرگونه کالری و ماده ی مغذی در آب گازدار می‌باشد اما دارای مواد معدنی کلسیم و فلوراید است. مزیت خاص آب گازدار برای بدن، تعمین منبع هیدراسیون آن بدون نیاز به کالری بیشتر است. در صورت ترکیب کردن آب سیب و آب گازدار، کالری ها و شکر موجود در آب سیب تعدیل خواهد شد که موجب بهتر شدن نوشیدن آن نسبت به آب سیب خالص است.

ترکیب آب سیب گازدار

ترکیب آب سیب، از نظر فوائد تغذیه ای نسبت به بسیاری از نوشیدنی های دیگر بهتر است. زیرا وقتی از آب سیب به صورت ترکیب، با سایر مایعات استفاده می‌کنید به احتمال زیاد از شیرین کننده ها و انواع مواد دیگر استفاده نمی‌کنید، این در حالی است که بیشتر نوشیدنی های گازدار دیگر دارای شیرین کننده ها و رنگ های مصنوعی و کافئین هستند. همچنین ترکیب آب سیب گازدار، نسبت به سایر نوشیدنی ها دارای کالری کمتری در هر اونس می‌باشد.

آب سیب و  آب گازدار هردو می‌توانند موجب پوسیدگی دندان شوند زیرا آب سیب دارای pH اسیدی و فروکتوز ایت که هردو موجب پوسیدگی دندان می‌شود. ترکیب آب سیب و آب گازدار، نسبت به تک تک این مواد دارای اسیدیته ی کمتری است. آب گازدار نیز نسبت به آب معمولی دارای اسیدیته ی بیشتری است. با این وجود آب گازدار های موحود در نوشیدنی ها در حالت کلی %۱ از پوسیدگی های دندان را موجب می‌شوند.

سما رهنمایان


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید