انتشار این مقاله


واکسن‌ها کودکتان را در مسیر صحیح نگه می‌دارند

واکسن‌های دوران کودکی از بیماری‌های جدی یا بالقوه کشنده محافظت می‌کنند. در اینجا موردی هست که شما باید بدانید تا اطمینان حاصل شود که واکسیناسیون فرزند شما به روز است.

واکسن‌های دوران کودکی از بیماری‌های جدی یا بالقوه کشنده محافظت می‌کنند. در اینجا موردی هست که شما باید بدانید تا اطمینان حاصل شود که واکسیناسیون فرزند شما به روز است.

با توجه به پیچیدگی برنامه و به روز رسانی‌های مکرر، می‌تواند چالش برانگیز باشد که فرزندتان چه واکسن‌هایی و کی نیاز دارد. راهی پیدا کنید که از پس واکسیناسیون کودکتان به خوبی بربیایید.


مقاله مرتبط: واکسن برای سیستم ایمنی کودکان شما سربار نیست و ریسک سایر عفونت‌ها را افزایش نخواهد داد


فرزند من به چه واکسن‌هایی نیاز دارد؟

برنامه واکسیناسیون به نحوی طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که واکسن‌ها را در بهترین زمان دریافت می‌کنند تا از آن‌ها در برابر بیماری‌های عفونی محافظت کنند. این برنامه هر ساله به روز می‌شود و تغییرات از اضافه کردن یک واکسن جدید تا تغییر توصیه‌های جاری متغییر است. برای تعیین دقیق واکسن‌هایی که کودک شما در حال حاضر نیاز دارد و واکسن‌هایی که در آینده نیاز خواهد داشت، توصیه‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری را بررسی کنید.

اگر فرزند شما مشکلات سلامتی مانند HIV داشته باشد یا اگر قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید، در مورد اینکه آیا کودک شما نیاز به برنامه واکسیناسیون متفاوتی دارد یا نه، با پزشک خود صحبت کنید. اگر در مورد واکسن‌های مورد نیاز فرزندتان مطمئن نیستید، پرسش از دکتر را دریغ نکنید.


مقاله مرتبط: هیچ ارتباطی بین آسم کودکان و واکسن سل وجود ندارد


چگونه می‌توانم واکسن‌های فرزندم را پیگیری کنم؟

شما می‌توانید کارت پیگیری واکسیناسیون را از دکتر فرزندتان یا بخش بهداشت عمومی خود درخواست کنید. کارت را در تمام ویزیت‌های پزشک همراه خود ببرید. از پزشک یا پرستار کودک خود بخواهید تا واکسن داده شده، تاریخ و دوز را روی کارت ثبت کند. شما همچنین می‌توانید در مواردی که تیاز به ثبت رسمی مسیر واکسیناسیون دارید، یادداشت کنید که کدام پزشک این واکسن‌ها را تهیه کرده است.

اگر فرزند من یک واکسن را از دست بدهد چه؟

اگر فرزند شما یک دوز واکسن را از دست بدهد، از دکتر فرزندتان در مورد برنامه ریزی جبران واکسیناسیون در نزدیکترین زمان ممکن اطلاعات کسب کنید.


مقاله مرتبط: تزریق واکسن آنفولانزا در دوران بارداری به جنین آسیب نمی‌رساند!


چگونه می‌توانم دریابیم که آیا فرزند من با الزام واکسیناسیون مدرسه مواجه می‌شود یا نه؟

الزامات ایمن سازی – و همچنین معافیت‌های مجاز – می‌تواند بر اساس هر استانی تغییر کند و ممکن است به طور مرتب به روز یا عوض شود. اگر از شرایط مورد نیاز استان خود مطمئن نیستید، با مدرسه یا مرکز مراقبت از کودک خود، دکتر فرزندتان یا اداره بهداشت دولتی چک کنید.

فاطمه درستی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *