انتشار این مقاله


مردان و زنان دنیا را چگونه می‌بینند؟

مردان در مقایسه با زنان حساسیت بالاتری نسبت به جزئییات ریز و اشیاء در حال حرکت دارند. این در حالیست که زنان حساسیت بالاتری نسبت به تغییرات رنگ‌ها نشان می‌دهند. پژوهش‌های اخیر صورت گرفته در زمینه بینایی نشان می‌دهد مردان و زنان در واقع چیزها را به متقاوت از یکدیگر می‌بینند. با ما همراه باشید. […]

مردان در مقایسه با زنان حساسیت بالاتری نسبت به جزئییات ریز و اشیاء در حال حرکت دارند. این در حالیست که زنان حساسیت بالاتری نسبت به تغییرات رنگ‌ها نشان می‌دهند. پژوهش‌های اخیر صورت گرفته در زمینه بینایی نشان می‌دهد مردان و زنان در واقع چیزها را به متقاوت از یکدیگر می‌بینند. با ما همراه باشید.

علاوه بر حواسی مانند شنوایی و بویایی، بینایی نیز کیفیت گوناگونی در مقایسه بین زنان و مردان از خود نشان می‌دهد. یافته ها نشان از حساس‌تر بودن خانم ها از لحاظ شنوایی و بویایی در مقایسه با آقایان دارد.

در مطالعه صورت گرفته توسط Abramoy و تیمش، افرادی با سنین بالاتر از ۱۶ و دید کامل ۲۰/۲۰ مورد آزمایش قرار گرفتند. تیم Abramoy از شرکت کنندگان درخواست می‌کردند تا در مورد رنگ‌هایی که به آن‌‌ها نشان داده می‌شد توضیح دهند. این مطالعات نشان می‌داد، مردان به طور موجی کمی بلند‌تر از رنگ‌ها برای ایجاد حسی مشابه در زنان نیاز داشتند.

همچنین مردان توانایی بشدت کمتری نسبت به زنان در تشخیص نوع رنگ‌ها نشان می‌دادند.
همچنین بررسی شرکت کنندگان توسط عکس‌هایی تشکیل شده از نوار‌های روشن و تیره که در عرض و رنگشان با یکدیگر تفاوت داشتند، نشان داد مردان توانایی بالاتری در تشخیص عکس‌هایی با نوار‌های نازک تر تغییر شکل دهنده داشتند. این نتایج نشان از قدرت تشخیص بالاتر جنس نر در اجسام متحرک دارد.

Abramoy اشاره می‌کند، فاکتور‌های بینایی توصیف شده مربوط به گروهی از نورون‌های لوب بینایی مرتبط با تالاموس در مغز می‌باشند. تکوین این گروه از نورون‌ها در جنین توسط گروهی از هورمون جنسی به نام آندروژن کنترل می‌شود. با این حال علل تکاملی ایجاد کننده این تفاوت همچنان نامشخص باقی مانده است.

پژوهش های تازه همچنین تفاوت تمرکز در میان دو جنس را تایید می‌کنند. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا اعلام کرده اند مردان در هنگام مکالمه حضوری قابلیت تمرکز بر روی دهان شخص مقابل را دارند و توسط حرکات شخص تمرکز خود را از دست می‌دهند. این در حالیست که زنان تمرکز خود را با نگاه خود به چشمان و بدن شخص مقابل به دست آورده و تمرکزشان توسط افراد دیگر از دست می‌رود.

عرفان گلشن


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *