انتشار این مقاله


۵ جذاب ترین ویژگی های شخصیتی

این ۵ ویژگی شخصیتی از تحصیلات و چگونگی نسل تان جذاب ترند. روانشناسان یافته اند که شادمانی، شوخ طبعی و خوش رویی یکی از جذاب ترین ویژگی های شخصیتی هستند. افراد خوش رو منحصرا تمایل دارند که پارتنرشان نیز خوش رو باشد. افراد شاد و خوش رو افراد شوخ طبع، آرام و خونسرد وخلاق را […]

این ۵ ویژگی شخصیتی از تحصیلات و چگونگی نسل تان جذاب ترند.

روانشناسان یافته اند که شادمانی، شوخ طبعی و خوش رویی یکی از جذاب ترین ویژگی های شخصیتی هستند. افراد خوش رو منحصرا تمایل دارند که پارتنرشان نیز خوش رو باشد. افراد شاد و خوش رو افراد شوخ طبع، آرام و خونسرد وخلاق را ترجیح میدهند.

۵ جذاب ترین ویژگی های شخصیتی عبارتند از:

  1. مهربانی و دارای درک وفهم
  2. هوش
  3. حس خوش طبعی
  4. دوستدار شوخی و بازی بودن
  5. داشتن شخصیت هیجان انگیز

مقالات مرتبط:  کدام ویژگی شخصیتی شما را جذاب‌تر می‌کند؟

کدام ویژگی شخصیتی مردان از نظر زنان جذاب است؟


نشانه های شاد، شوخ و خوش رو بودن

افراد بازیگوش و شوخ از دست انداختن افراد، بازی با کلمات و به چالش کشیدن که باعث شادی میشوند، لذت میبرند. آنها از چیزهای غیرمعمول و خارق العاده لذت میبرند و در ایجاد موقعیت هایی که افراد از آنها لذت میبرند، مهارت دارند.

بنظر میرسد این افراد سیگنال های مثبت متفاوتی به مردان و زنان منتقل میکنند. برای زنان، بازیگوشی نشانگر پرخاشگر نبودن مرد و برای مردان نشانگر سرزنده و بانشاط بودن زن است.

دکتر رنه پرویر، نویسندۀ اول مطالعه، میگوید:

بنابراین، بنظر میرسد این ویژگی های شخصیتی در انتخاب شریک زندگی مهم اند؛ حداقل مهم تر از ویژگی هایی مانند داشتن مدرک، ژن و نسل خوب و مذهبی بودن است.

این نتیجه گیری از بررسی ۳۲۷ جوان بالغ بدست آمده است. از آنها پرسیده شده بود که کدام ویژگی شریک زندگی شان مطلوب تر است. هم مردان و هم زنان، هردو، ویژگی هایی که در بالا گفته شد را ذکر کردند.

با این حال، زنان بیشتر به شوخ طبع بودن فرد و مردان بیشتر به داشتن شخصیت هیجان انگیز علاقه مند اند.

دکتر پرویر افزود:

اگرچه باید در تفسیر اطلاعات هوشیار باشیم اما این میتواند نشانگر این باشد که در واقع افراد شاد و بازیگوش به عنوان جذاب ترین پارتنر شناسایی شده اند که روابطشان بطور فزاینده پیشرفت میکند.

افراد دریافته اند که شوخ و شاد بودن برای ایجاد روابط رومانتیک با افزایش آسایش پارتنر، حفظ هیجان رابطه، انتقال محبت و علاقه به یکدیگر و توسعه عمیق رابطه، لازم و سودمند است.

این مطالعه در American Journal of Play به چاپ رسیده است.

آنیتا ریحانی فرد


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code