انتشار این مقاله


آلوده ترین و پاک ترین خطوط هواپیمایی جهان کدامند؟

آلوده‌ترین و پاک‌ترین خطوط هوایی جهان از نظر میزان انتشار کربن معرفی شدند.

خطوط هوایی فنلاند و امریکن ایرلاینز (American Airlines) به ترتیب پاک‌ترین و آلوده‌سازترین خطوط هوایی جهان هستند. طبق بررسی‌های انجام شده از سوی Warwick Business School، آلوده‌ترین و پاک‌ترین خطوط هوایی جهان از نظر میزان انتشار کربن معرفی شدند.

این تحقیقات که توسط Warwick Business School و طی یک دوره هفت ساله صورت گرفته بود، نشان داده است که خطوط هوایی فنلاند پاک‌ترین و امریکن ایرلاین آلوده‌سازترین خطوط هوایی جهان هستند.
این گزارش همچنین مشخص کرده است که پس از فنلاند ایر، خطوط هوایی TAP متعلق به پرتقال و نیز خطوط هوایی ویرجین استرالیا به ترتیب در ردیف‌های بعدی در جدول پاک‌ترین خطوط هوایی جهان با کمترین میزان انتشار گاز کربن دی‌اکسید جای گرفته‌اند.

در همین حال سه شرکت برتر خطوط هواپیمایی آمریکا یعنی امریکن ایرلاینز و نیز دلتا ایرلاینز (Delta Airlines) و نیز یونایتد ایرلاینز (United Airlines) نیز در فهرست بدترین‌ها و آلوده‌سازترین‌های این جدول قرار دارند.

دکتر «فردریک دالمن» از محققان Warwick Business School در همین زمینه گفت که عملکرد خطوط هواپیمایی فنلاند به دلیل استفاده از نوع هواپیما و نو بودن آن‌ها و نیز مسیرهای هوایی که درآن‌ها فعالیت دارد، کمترین میزان آلودگی را منتشر می‌کند. به علاوه از نظر مدیریت کاهش انتشار مواد آلاینده در مدت زمان موردنظر نیز احتمالا از جمله پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین خطوط هوایی جهان است.

فنلاند درکنار سوئد و نروژ از جمله کشورهایی است که از نظر شاخص‌های زیست محیطی و الویت به مقررات و چارچوب‌های طبیعت محور درفعالیت‌های صنعتی طی سال‌های اخیر درردیف نخست برترین‌های جهانی جای داشته است.

عرفان گلشن


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *