انتشار این مقاله


ناخن سالم می‌خواهید؟

تغذیه مناسب بر روی تمام اجزای بدن نقش دارد حتی برای سلامت ناخن‌ها هم سودمند است. از آنجا که زیبایی ناخن به سلامت آن وابسته است، پس با تغذیه مناسب می‌توان ناخن‌هایی سالم داشت. برای اینکه ناخن‌ها سریع رشد کنند، نیازی به مصرف مکمل‌های مختلف نمی‌باشد، چراکه یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند نقش بسزایی در […]

تغذیه مناسب بر روی تمام اجزای بدن نقش دارد حتی برای سلامت ناخن‌ها هم سودمند است. از آنجا که زیبایی ناخن به سلامت آن وابسته است، پس با تغذیه مناسب می‌توان ناخن‌هایی سالم داشت.

برای اینکه ناخن‌ها سریع رشد کنند، نیازی به مصرف مکمل‌های مختلف نمی‌باشد، چراکه یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند نقش بسزایی در داشتن ناخن‌هایی زیبا، سالم و قوی، ایفا کرده و رشد سریع آن‌ها را تضمین کند.

نخود سبز
با اینکه نخود سبز اندازه کوچکی دارد اما فواید مغذی آن بی نظیر است. این ماده خوراکی حاوی پروتئینی است که می‌تواند روند رشد و استحکام ناخن‌ها را بهبود بخشد.در ضمن، نخود سبز دارای بتاکاروتن، ویتامین C و آهن نیز می‌باشد.

شلتوک گندم
شلتوک گندم یکی از بهترین منابع ویتامین E، پروتئین و همچنین ماده معدنی روی می‌باشد که برای رشد و سلامت ناخن‌ها بسیار کارساز است.این ماده غذایی همچنین دارای ویتامین B6 بوده که برای جذب فلز روی توسط بدن ضروری است. شما می‌توانید شلتوک گندم را به نان، پنکیک، اسموتی و یا غلات صبحانه خود اضافه کرده و میل نمایید.در ضمن، شلتوک گندم به سرعت فاسد شده و بوی نامطبوعی می‌گیرد؛ پس، بهتر است آن را در یک ظرف دربسته و در جای خنک، خشک و تاریک نگه دارید.

تخمه آفتابگردان و سلامت ناخن
مصرف یک فنجان تخمه آفتابگردان می‌تواند بیش از ۳۱ درصد از نیاز روزانه ما به ویتامین E، روی، آهن و ویتامین B6 را بر طرف سازد.همچنین این ماده مغذی سرشار از مس می‌باشد؛ بنابراین، با مصرف یک فنجان از آن می‌تواند یک سوم از مس مورد نیاز روزانه خود را تامین کرد.بدین ترتیب، تخمه آفتابگردان نقش پر رنگی در رشد، سلامت و استحکام ناخن‌ها دارد.

حبوبات و سلامت ناخن

حبوبات سرشار از پروتئین، انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی مثل آهن، روی و بیوتین می‌باشد.بنابراین، مصرف منظم حبوبات می‌تواند به ضخامت و استحکام ناخن‌ها کمک کرده و شکنندگی آن‌ها را برطرف سازد.

تخم مرغ
تخم مرغ حاوی پروتئینی است که به راحتی توسط بدن هضم و جذب شده و برای سلامت و همچنین استحکام ناخن‌ها بسیار مفید است.علاوه بر این، تخم مرغ دارای مواد مغذی دیگری مثل آهن، ویتامین B7، ویتامین B12، ویتامین A و ویتامین E نیز می باشد.در ضمن، نحوه سرو کردن تخم مرغ یعنی آب پز، نیمرو و یا عسلی، هیچ تغییری در میزان مواد مغذی آن به وجود نمی‌آورد.

پودر فلفل قرمز
میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی فلفل قرمز آسیاب شده به قدری زیاد است که حتی روزانه مصرف کمی از آن، می تواند در بهبود روند رشد ناخن‌ها بسیار موثر بوده و نیاز استفاده از مکمل‌های دارویی را کاملا از بین ببرد.پودر فلفل، سرشار از بتاکاروتن، ویتامین های E، B و C و همچنین منبعی غنی از آهن می‌باشد.

ماهی آزاد

ماهی آزاد نیز برای رشد و استحکام ناخن‌ها مفید است و در عین حال به داشتن پوستی شفاف و صاف کمک می‌کند.

این ماهی حاوی ویتامین B12 و پروتئین بوده و به تنهایی می‌تواند ۵۰ درصد کالری روزانه بدن را تامین کند.

جو دوسر

 جوی دوسر سرشار از گروه ویتامین هاست.

وحید گوشه‌درقی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *