انتشار این مقاله


سرنخ‌های جدید در رابطه با کم‌شنوایی مرتبط با سن

وقتی سروصدای اطراف ادامه ی گفتگو را سخت می‌کند، اکثر افراد مسن آن را به سنگین شدن گوش ربط می‌دهند،ولی یک تحقیق جدید ثابت کرده است که این مشکل تنها به گوش ربط ندارد، بلکه به مغز هم مربوط است. محققان دانشگاه مریلند دریافته اند که توانایی مغز در پردازش گفتار با افزایش سن کاهش […]

وقتی سروصدای اطراف ادامه ی گفتگو را سخت می‌کند، اکثر افراد مسن آن را به سنگین شدن گوش ربط می‌دهند،ولی یک تحقیق جدید ثابت کرده است که این مشکل تنها به گوش ربط ندارد، بلکه به مغز هم مربوط است.

محققان دانشگاه مریلند دریافته اند که توانایی مغز در پردازش گفتار با افزایش سن کاهش می‌یابد. برای این تحقیق دکتر الساندرو پرساکو و همکارانش ۳۲ فرد بزرگسال انگلیسی زبان را به دو گروه تقسیم کردند، یکی با میانگین سنی ۲۲ و دیگری با میانگین سنی ۶۵. به شرکت کنندگان مورد مطالعه یک آزمون درک گفتار ارایه شد و تحت این شرایط مغز آنها مورد بررسی قرار داده شد.

در هردو شرایط سکوت و پرسروصدا، افراد پیر مشکل بیشتری با ردیابی و درک صدا داشتند. شواهد این کمبود شنوایی در شرکت کنندگان مسن در اسکن های مغزی آنها نیز وجود داشت.

این یافته ها بیان می‌کنند که مشکلات سنی مربوط به فهم گفتار تنها به عدم شنیدن در شدت صدای مشخص ربط ندارد، بلکه مغز نمی تواند  مفهوم سیگنال های صوتی را تفسیر کند، محققان این خبر را از انجمن فیزیولوژی آمریکا منتشر کردند.

این پژوهش اخیرا در مجله Journal of Neurophysiology به چاپ رسید.

سینا پاکی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *