انتشار این مقاله


پنج بیماری که پیاز در درمان آنها موثر است

همان طور كه خودتان ميدانيد پياز براى سلامتى ما بسيار مفيداست. اين نكته بايد در نظر گرفته شود كه هر لايه اى از پياز فوايد خاص خودش را دارد و به همين دليل بايد در وعده هاى غذاييتان از تمام لايه هاى آن استفاده كنيد. لايه اول: اين قسمت داراى آنتى باكتريال، فيتو نوترينت و […]

همان طور كه خودتان ميدانيد پياز براى سلامتى ما بسيار مفيداست.

اين نكته بايد در نظر گرفته شود كه هر لايه اى از پياز فوايد خاص خودش را دارد و به همين دليل بايد در وعده هاى غذاييتان از تمام لايه هاى آن استفاده كنيد.

 • لايه اول: اين قسمت داراى آنتى باكتريال، فيتو نوترينت و آنتى اكسيدان ميباشد.
 • لايه دوم: از نظر ويتامين C، پتاسيم، فسفر، منگنز، مس و فيبر هاى غذايى غنى هستند.
 • لايه سوم: دليلى كه مردم هنگام بريدن پياز گريه مى كنند اين است كه پياز داراى محتويات سولفور دار است كه باعث جلوگيرى از بيمارى پاركينسون ميشود. همچنين قند خون را تنظيم مى كند، و از بيمارى هاى قلبى عروقى و نيز سرطان جلو گيرى مى كند.

پنج مورد از فوايد پياز كه مهم تر از بقيه هستند به قرار زير است:

 1. مبارزه با التهاب
  علت اصلى براى اكثر بيمارى ها التهاب است و فاكتور هاى غذايى و محيطى بسيارى وجود دارند كه باعث آن مى شوند.
  محققان بسيارى از سرتاسر جهان ادعا كردند كه پياز داراى phytochemical هايى است كه با التهاب مبارزه مى كند. همچنين پياز در درمان آرتريت، آسم، و ساير بيمارى هاى تنفسى بسيار كارامد است.
 2. كاهش تب
  براى كاهش تب، تنها چيزى كه بايد انجام دهيد اين است كه نصف پياز را در هر يك از جوراب هايتان در طول شب قرار دهيد. وقتى كه صبح از خواب بلند ميشويد احساس متفاوتى خواهيدكرد. و نيز ميتوانيد پياز را به سوپ اضافه كرده و بخوريد.
 3. سم زدايى
  بنابر مطالعه انجام شده در ژورنال پزشكى گوارش و كبد، مصرف پياز و زردچوبه، باهم واكنش شيميايى انرژى زايى را در بدن ايجاد مى كنند كه باعث مرگ سلول هاى پيش سرطانى مى شوند.
  در اين مطالعه در چهار نفر از بيماران پس از طى سه ماه، تعداد سلول هاى تومورى كاهش پيدا كردند و البته يك عارضه جانبى نيز دارد كه باعث اسهال خفيفى خواهد شد.
 4. سلامتى قلب
  همانطور كه ميدانيد ما پياز هاى قرمز داريم و علت قرمزى آنها به خاطر وجود رنگدانه خاصى به نام آنتو سيانين است. علاوه بر اين داراى خاصيت آنتى اكسيدانى است كه توانايى كاهش LDL خون را دارد. در نتيجه موجب كاهش بيمارى هاى قلبى عروقى مى شود. به علت وجود مواد سولفور دار، ريسك سكته هاى مغزى و قلبى كاهش مى يابند و اين كار را از طريق جلوگيرى از ايجاد توده توسط پلاك ها در خون و در نتيجه مسدود شدن آن انجام مى دهند.
 5. سوختگى پوست
  پياز همچنين مى تواند باعث تسكين درد و التهاب شود و موجب جلوگيرى از تشكيل تاول در پوست شما مى شود. تمام كارى كه شما بايد انجام دهيد اين است كه يك پياز تازه بريده شده را بر روى پوست تازه ملتهب خود قرار دهيد و منتظر التيام سريع آن باشيد.
نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *