انتشار این مقاله


تست خراش انگشت جنسیت کودک شما را پیش بینی می‌کند

تست خراش انگشت جدید می‌تواند جنسیت جنین را در سه ماهه‌ی اول بارداری تعیین کند

آیا این یک دختر خواهد بود یا یک پسر؟ زنان باردار می‌توانند جنسیت جنین را با یک تست ساده خراش انگشت بفهمند. به زودی در سه ماهه اول بارداری!

تا کنون مادران باردار معمولا مجبور بودند تا اسکن اولتراسوند بارداری در اواسط بارداری صبر کنند تا جنسیت جنین خود را بفهمند. اما در چند سال گذشته، تعداد بیشتری از مردم در طول سه ماهه اول متوجه شده‌اند. این اتفاق به لطف تست خونی رخ داده که منجر به تشخیص سندرم داون می‌شود.


مقاله مرتبط: بیایید به شیوه ژاپنی‌ها، جنسیت فرزندتان را پیش‌بینی‌ کنید!


این روش یک تست غیر تهاجمی در دوران حاملگی (NIPT) است که با تجزیه و تحلیل قطعات DNA جنینی که به جریان خون مادر رسیده است، صورت می‌گیرد. این کار شامل جمع آوری حدود ۲۰ میلی لیتر خون از دست مادر توسط سوزن و سرنگ می‌باشد.

در حال حاضر، Gustavo Barra در آزمایشگاه Sabin، یک شرکت تشخیص پزشکی در برزیل، این تست را ساده‌تر ساخته است. تیم او نشان داده است که یک قطره خون از یک انگشت زن باردار برای تعیین جنس یک جنین کافی است. در مطالعه ۱۰۰ زن باردار، محققان دریافتند که از طریق خون بند انگشتی می‌تواند برای پیش بینی جنسیت جنین با ۱۰۰ درصد دقت از حاملگی در هفته هشت به بعد استفاده کرد.

این روش ساده است

آن‌ها انگشت هر زن را با سفید کننده رقیق پاک کردند تا از هر گونه DNA خارجی که ممکن است نمونه را آلوده کند خلاص شوند. سپس یک قطره خون با ایجاد خراش انگشت جمع آوری کردند.

پس از این کار، هر نمونه خون از نظر داشتن DNA کروموزوم Y مورد بررسی قرار گرفت. فقط مردها این کروموزوم را دارند. پس اگر چنین DNAای در خون مادر وجود داشته باشد این باید از یک جنین پسر منشا گیرد. اگر هیچ کروموزوم Y شناسایی نشد، جنین باید دختر باشد.


مقاله مرتبط: کروموزوم‌های جنسی و تعیین جنسیت


Barra می‌گوید:

«این تست سریع می‌تواند جنس کودک شما را در هشت هفتگی حاملگی پیش بینی کند. این راه برای زنان که از سوزن ها ترس دارند سریع‌تر، راحت‌تر و بهتر است.»

او معتقد است زنان خیلی زود به این تست دسترسی خواهند داشت.

به گفته Andrew McLennan در بیمارستان Royal North Shore درSydney استرالیا، با این حال، چون جنسیت را در اوایل بارداری تشخیص می‌دهد، یک خطر وجود دارد که می‌تواند منجر به افزایش سقط جنین به علت انتخاب جنسیت شود.

سقط جنین به علت انتخاب جنسیت در حال حاضر شناخته شده است در تعدادی از کشورها رخ می‌دهد. این کشورها شامل کانادا، هند و چین است. این اتفاق‌ها معمولا بعد از اسکن اولتراسوند در اواسط بارداری رخ می‌دهد. در حال حاضر توان تشخیص زود تر جنسیت جنین می‌تواند این عمل را شایع‌تر کند.

McLennan می‌گوید:

«به طور کلی هیچ دلیل پزشکی برای بررسی جنس یک جنین وجود ندارد. این عمل عمدتا فقط برای علاقه والدین است. استثناء این است که جنین در خطر داشتن یک وضعیت ژنتیکی جدی است که بستگی به جنسیت آن دارد. برای مثال پسر‌ها اگر مادر حامل باشد، می تواند ديستروفي عضلانی دوچن را از مادر خود به ارث ببرد. در حالی که برای دختران این گونه نیست.»

در حال حاضر Barra مطالعه می‌کند که آیا آزمون خراش انگشت می‌تواند برای تشخیص مشکلات ژنتیکی مانند سندرم داون در جنین‌ها در سه ماهه اول استفاده شود.

نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید