انتشار این مقاله


راهکارهایی برای تسکین سندروم پیش از قاعدگی (PMS)

برخی نکات تغذیه‌ای و اصول یوگا می‌توانند در تسکین سندروم پیش از قاعدگی مؤثر باشند.

شروع سندروم پیش از قاعدگی نشانه‌ای است تا بیش‌تر به فکر خودمان باشیم! در این مدت عصبی هستیم و دردهای گاه و بی‌گاه امان‌مان را می‌برد. اما برخی نکات تغذیه‌ای و اصول یوگا می‌تواند مقداری تسکین‌دهنده باشد.

داشتن یک رژیم غذایی سالم مهم است

فراورده‌های قندی را از رژیم خود حذف کنید تا احساس بهتری داشته باشید؛ شکر با ایجاد التهاب، دردها را تشدید کرده و با کاهش ویتامین‌های گروه B در بدن، خلق‌تان را تنگ خواهد کرد. به جای شکر از سیب‌زمینی شیرین کره مالیده شده با کمی نمک استفاده کنید. شکلات هم در بهبود مودتان بی‌تأثیر نخواهد بود.


مقاله‌ی مرتبط: علت سندرم پیش‌قاعدگی (PMS) مشخص شد؛ باز هم ژنتیک در کار است!


ویتامین‌های PMS لیست زیر را روزانه استفاده کنید؛ ممکن است برای نمایان شدن تأثیر آن‌ها ۳ ماه زمان نیاز باشد اما تسلیم نشوید:

  • منیزیوم (۴۰۰-۲۰۰ میلی‌گرم هرشب قبل از خواب)
    • ویتامین B-6 (۱۰۰-۵۰ میلی‌گرم روزانه)
  • روغن هسته‌ی انگور (۱۰۰۰ میلی‌گرم روزانه) رحم‌تان را تسکین خواهد داد. (نباید به هنگام بارداری استفاده شود.)

حرکات یوگا

حرکت پروانه‌ای

حرکت پروانه ای

بر روی تخت دراز بکشید و کف‌ پاهایتان را به هم چسبانده و زانوها را به طرفین خم کنید. اگر عضلات ساق پا کشیده می‌شوند، برای راحتی بیش‌تر زیر زانوها تعدادی بالش بگذارید. حال استخوان پوبیس را لمس کنید. استخوانی کوتاه و افقی که در پایین‌ترین قسمت شکم قرار گرفته است. انگشتان‌تان را روی استخوان فشار دهید و در امتداد آن ماساژ دهید. حال که نقاط حساس آن را پیدا کرده‌اید در هر نقطه نفس‌تان را در ۴ شماره به درون فرو دهید، ۴ شماره نگه‌دارید، در ۴ شماره آزاد کنید و ۴ شماره صبر کنید. این عمل را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه تکرار کنید. مقداری روغن زیتون را با ۵ قطره اسطخدوس قاطی کنید و بر روی شکم بمالید سپس آن را با کیسه آب‌گرم پوشانده و انجام حرکات پروانه‌ای را ادامه دهید.


مقاله‌ی مرتبط:


 

صبا حقی


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *