انتشار این مقاله


بهترین تصاویر علمی هفته (۱)

همانطور که می‌توانید از اخبار بروزترین مقالات علمی در وبسایت دکتر مجازی آگاه باشید، از این پس سعی خواهیم کرد، از دیدن بهترین تصاویر علمی هفته نیز بی‌بهره نمانید. بهترین تصاویر علمی هفته را از این پس، می‌توانید یکشنبه‌‌ها  در وبسایت دکتر مجازی مشاهده کنید. مشت بزرگ! خرچنگ نارگیل قوی‌ترین ضربات را نسبت به وزنش […]

همانطور که می‌توانید از اخبار بروزترین مقالات علمی در وبسایت دکتر مجازی آگاه باشید، از این پس سعی خواهیم کرد، از دیدن بهترین تصاویر علمی هفته نیز بی‌بهره نمانید. بهترین تصاویر علمی هفته را از این پس، می‌توانید یکشنبه‌‌ها  در وبسایت دکتر مجازی مشاهده کنید.

مشت بزرگ!

coconut-crab-1-virtualdr-ir

خرچنگ نارگیل قوی‌ترین ضربات را نسبت به وزنش بین همه‌ی حیوانات دارد؛ البته به جز تمساح

عنکبوت پدر

manogea-porracea-spider-male-virtualdr-irعنکبوت‌های نر آمریکای جنوبی، تنها عنکبوت‌های شناخته‌‌شده‌ی منزوی هستند که درگیر مراقبت‌های پدری می‌شوند!

مار پیتون با اشتهایی عجیب

burmese-python-deer-0-virtualdr-irپیتون برمه‌ای در علفزارها همراه با میل شدید برای گوشت گوزن که سه تای آهوی کوهی را قبل از این که مأموران حیات‌وحش این تصویر را بگیرند، بلعیده است.

اشتهای زیاد

burmese-python-deer-3-virtualdr-irپیتون برمه‌ای پس از خوردن سه آهوی کوهی در یک مرداب برای کل سه ماه

چرخه‌ی زندگی

cygnus-x-3-virtualdr-irچرخه‌ی عمر ستاره‌ها از آغاز تا پایان در تصویری که مشاهده‌گر کاندرای X-ray ناسا و ارایه‌ی زیرمیلی‌متری Smithsonian ثبت کرده‌اند که می‌تواند سرنخ‌های جدیدی از تکامل ستاره‌ها آشکار سازد.

دریاچه‌های یخ‌زده

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

دانشمدان در حال بررسی دریاچه‌های یخ‌زده برای ردیابی رشد برخی از انواع جلبک‌ها و جانوران شناور هستند که در فصل یخبندان زیر پوشش یخی این دریاچه‌ها موفق بوده‌اند.

پاهای مومیایی‌ معروف!

nefertiti-mummy-3-mysterious-legs-virtualdr-irبا این که دلیل قاطعی برای اثبات این موضوع وجود ندارد، برخی از این قطعات پای مومیایی‌شده شاید متعلق به معروف‌ترین ملکه‌ی مصر باشد.

هرم قطب جنوب؟

pyramid-mountain-antarctica-virtualdr-irکوهی در قطب جنوب با شکلی منحصر‌به‌فرد و هرمی به صورتی ناگهان همراه با نظریاتی که درباره‌ی منشأ آن وجود دارد، در اینترنت معروف شد. برخی بر این باورند که تمدنی باستانی آن را بنا نهاده و برخی دیگر به دست داشتن موجودات فضایی در این کار فکر می‌کنند!

دریاچه‌ی یوتا در حال کوچک شدن

salt-lake-shrinking-nasa-virtualdr-irاین ماه، دریاچه به پائین‌ترین سطح ثبت‌شده‌ی خود رسید.

صورت زرد

yellow-faced-bee-virtualdr-irهر چیزی که دانشمندان درباره‌ی رفتارهای جفت‌گیری این زنبورها می‌دانند بر پایه‌ی مشاهدات ثبت‌شده است.

بوسه‌ی مورچه‌ها!

carpenter-ant-trophallaxis-virtualdr-irصحبتی راجع به روابط محرمانه. محققان دریافته‌اند که مورچه‌ها بین جفت‌های هم‌خانه‌ی خود با به اشتراک گذاشتن بزاق، سیگنال‌هایی شیمیایی ردوبدل می‌کنند.

علی تقی‌زاده


نمایش دیدگاه ها (0)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *